spring

arismusic

spring
social
spring

arismusic

نرم افزار مالی

دوشنبه چهارم 6 1398

نرم افزار مالی

در عصر حاضر با پیشرفت تکنولوژی ، نرم افزار ها پایه و اساس علوم مختلف اعم از پزشکی تا مدیریت و حسابداری را شکل داده است. نرم افزار مالی نه تنها باعث سرعت بخشی در انجام کارها و مبادلات، کنترل و کاهش هزینه ها شده اند بلکه با پردازش اطلاعات و تجزیه و تحلیل هایآماری باعث نگرشی نوین در بخش مدیریت مالی و حسابداری نیز گشته است.

 یکسیستم مکانیزه حسابداری ، ضمن ایجاد پیوند بین حسابداری و نرم افزار، سال ها است که بسیاری از مشکلات موجود در بخش مدیریت مالی را بر طرف نموده و بهعنوان جز جدایی ناپذیر سازمان ها و کسب و کار های کوچک و بزرگ درامده است.

لزوم استفاده از نرم افزار های مالی در کسب و کار های امروزی

نرم‌افزارهایمالی امروزه باید با رویکردی جامع نســبت به نیازهای حال و آینده مدیران مالی تولید می شود، این نرم‌افزارها فرصت مناســبی را جهت پاسخ به نیازهای بخش مالی شــرکت‌ها و سازمان‌ها فراهم می‌سازد. امروزه هیچ ارگان و سازمانیرا بدون یک سیستم کارآمد  نمی‌توان به‌درستی اداره نمود.

 در سال های اخیر با توجه به دقت بالا و کوچک و ارزان بودن رایانه ‌ها، کامپیوتر بهابزاری مهم در امور مالی تبدیل شده است. استفاده از نرم‌افزار مالی مناسب از جمله خزانه داری، مدیریت انبار و اموال، برنامه و بودجه ، حسابداری، نرم‌افزار بازرگانی و نرم‌افزار حقوق و دستمزد وگزارش‌گیری می‌تواند به سهولت و بدون صرف وقت زیاد مدیر را نسبت به تمام مسائل مالی شرکت آگاه کند.

انواع سیستم ها و نرم افزارهای حسابداری

نرمافزارهای مالی و حسابداری نرم افزارهائی هستند که اختصاصا برای انجام عملیات حسابداری طراحی شده اند. با استفاده از آنها می توانید تمامی عملیاتحسابداری از جمله صدور سند حسابداری، تهیه دفاتر روزنامه، کل و معین، تنظیم تراز آزمایشی و تهیه صورت های مالی و گزارشات مختلف را انجام دهید.

نرمافزارهای حسابداری می تواند بسیار ساده و ارزان و یا بسیار پیچیده و گران باشد با توجه به حجم عملیات مالی و پیچیدگی فعالیت های مالی مؤسسات مختلف، نرم افزارهای حسابداری مورد نیاز آنها می تواند بسیار ساده و ارزان و یا بسیار پیچیده و گران باشد. هزینه کردن در مورد نرم‌افزارهای مالی مناسب، سرمایه‌گذاری برای آینده شرکت و یا سازمان مربوطه است.

چه زمانی به استفاده از نرم افزار ها نیاز داریم؟

در انواع کسب و کار ها با هر ابعادی برای اطمینان از اینکه تمام عوامل هزینه و درآمد به خوبی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 همچنین زمانی که یک کسب و کار توسط بیش از یک نفر اداره می‌شود و فعالیت‌های شرکت افزایش می‌یابد.

 باتوجه به رشد هرچه سریعتر تکنولوژی و ضرورت استفاده بهینه از تمامی امکاناتو زمان موجود برای داشتن یک رقابت کامل در بازار کار به یک سیستم نرم‌افزار مالی نیاز است.

شما به فراخور نیاز و ابعاد کسب و کارتان می بایست برای مدیریت اقتصادی خود که امروزه بقای سازمان در گرو آن است، ازنرم افزار ها استفاده کنید.

مزایای نرم افزار مالی  و منابع انسانی

 • شرکتها با صرفه هزینه ی اندک و نصب نرم افزار های حسابداری به راحتی می توانندحساب های خود را انجام دهند. به عقیده ی حسابداران موفق و حرفه ای شرکت های دارای کسب و کار بالا با وجود مزیت های نرم افزارهای حسابداری به سراغ سیستم قدیمی کاغذی برای پیش برد کارهای خود نخواهند رفت.
 • نرم افزارهای حسابداری امکاناتی متعددی را در اختیار کسب و کار شما قرار می دهد.از جمله امکانات نرم افزارهای حسابداری امروزی می توان به خلاصه حساب بدهکاران و به صورت کلی گردش حساب مشتری ها و مشخص کردن بدهکار و بستانکار بون آنها اشاره کرد.
 • همچنین امکانات دیگر از جمله: سود و زیان ترازنامه به صورت گزارش ابلاغ,مشخص کردن ارزش سهام گذاری,تجزیه و تحلیل فروش,محاسبه ی ارزش افزوده و عوارض به صورت خودکار,گزارش تجزیه و تحلیل حقوق و دستمزد و امکانات گسترده دیگر.
 • از اهداف اصلی در طراحی نرم افزارهای حسابداری می توان به سهولت در کار با این نرم افزارها اشاره کرد
 • دیگرمزیت این نرم افزارها می توان به تعریف اسم اشخاص و کالاهای انبار و تعریفحساب ها اشاره کرد که برخلاف روش سنتی فقط یکبار تعریف میشود که همزمان میتوان از این اطلاعات در دوره های مالی متفاوتی استفاده کرد.

چه کسب و کارهایی به نرم افزار در حوزه مدیریت مالی نیاز دارند

اما اگر هر یک از موارد زیر در نوع کسب و کار شما دخیل است، بنابراین سرمایه گذاری روی انواع نرم‌افزار مالی کار عاقلانه‌ای می‌باشد

 • دسترسی فراگیر
 • چندکاربره بودن
 • اتوماسیون مالی
 • قالب‌های از پیش آماده
 • شروع تازه کسب و کار شما
 • رشد و توسعه کسب و کار شما
 • پیچیده‌بودن سیستم کنونی شما
 • سازگاری با نرم‌افزارهای جانبی و جدید
 • نیاز شما به مشاهده دقیق مراحل کاری
 • نیاز دسترسی سریع شما به اطلاعات مالی
 • اطمینان از تطبیق فعالیت‌ها با قوانین و استانداردها

انواع  نرم افزار حسابداری


هرکدام از نرم افزار هایی که وارد بازر شدند دارای کارائی و مزایا و معایب مختلفی بودند. پدید آورندگان نرم افزار های حسابداری این نرم افزارها را بهچند دسته تخصصی تقسیم میکنند


سیستم حسابداری مالی

سیستم حسابداری انبار یا انبارداری

سیستم خرید و فروش و صدور فاکتور

سیستم بانک و صندوق و عملیات چک

سیستم حسابداری حقوق و دستمزد

و…

نرم افزار مالیگروه فنی مهندسی آی کن با تجربه موفق چند ساله در ارائه ی نرم افراهای مدیریت مالی و منابع انسانی به سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی، متناسببا نیاز کسب و کار شما بهترین نرم افزار را در اختیار شما قرار می دهد تا ضمن براورده کردن نیاز های مالی شما تضمینی برای پیشرفت و برای سازمان شما در هر ابعادی باشد.

(0) نظر
X